Doktorunuz

Op. Dr. Okan DOST 
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

1973 Adana doğumlu olup ilk ,orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başladı.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden tıp doktoru olarak mezun olup 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi ana bilim dalında uzmanlık eğitimine başladı. 2003 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamladı.

2003 yılından beri Adana ve Mersin’de devlet ve özel sektör olmak üzere birçok klinikte Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmış olup 2007 yılından itibaren çalışmalarını Damar Hastalıkları ve Varis üzerine yoğunlaştırdı.

2012 yılından itibaren özellikle varis hastalıkları üzerine Adana’da kendi kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Damar ve Varis Hastalıkları konusunda uzmanlık eğitimi dışında bilgi ve tecrübesini arttırmak adına ileri sertifikasyon programlarına katılarak modern tanı ve tedavi yöntemlerini takip etmiştir. Bu konuda kendi geliştirdiği, Damar Cerrahisi çevrelerince de kabul ve takdir gören tanı ve tedavi yöntemleri mevcuttur.