Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

Varis için hangi doktora gidilir? Bu soruya vereceğimiz ilk cevap “Varis Tedavisi için öncelikle ve mutlaka “doktora” gidilmelidir ve bu doktor alanında uzman tecrübeli bir Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmalıdır.” Neden, aklıselim herkesin malumu olduğu halde, hangi doktora gidileceğini söylemeden önce “doktora gidilmeli” dedim. Maalesef, ülkemizde Varisi merdiven altında tedavi ettiğini söyleyen ve hastaların “hızlı ve ucuz çözüm” isteğini istismar eden insanlar mevcut. Varis , bazı toplardamarların kapakçıklarının istenildiği gibi çalışmaması ve kanın kalbe geri dönmesini engellemesiyle oluşur. Bu, aşırı kan birikmesine yol açar ve sonunda etkilenen bölgede aşırı şişme ve tahrişe neden olur. Varis, kalp ve damarlar sağlığı ile ilişkili olduğundan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı doktoru ile tedavi süreci başlatmanızda yarar vardır. Varis için hangi bölüme gidilir? Varise hangi bölüm bakar? Varis için hangi bölüme randevu alınmalı? Bacaktaki damara hangi doktor bakar? Varis hastalığına hangi bölüm bakar? Varis için hangi bölümden randevu alınır?

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?

Varis, bacaktaki toplardamarlardan kaynaklanan bir rahatsızlıktır ve sülükle, bazı kozmetik ürünlerle, içeriği belirsiz iğnelerle çözülemeyecek kadar kompleks bir rahatsızlıktır. Bu konuda, yıllarca bilimsel kurularda eğitim almış, doktor unvanını almış, yıllarca uzmanlık okumuş Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmuş, tecrübe kazanmış hekimlerce ve doğru teknolojik cihazlarla tedavi edilmelidir. Varisin teşhisi ve tedavisi, uzman hekimin tecrübeye dayalı muayenesiyle ve renkli doopler usg ile ayakta muayene ile yapılmalıdır. Varis tedavisi için hangi doktora gidilir sorusuna doğru cevap bilgilendirmelerimizden de anlaşılacağı üzere kalp ve damar cerrahisi uzman doktordur. 

Varisin, yaşa, cinsiyete, kiloya, yaşanılan coğrafya ve iklime, mesleğe, damar yapısına, hastalık geçmişine ve genetik faktörlere göre farklılıklar gösterdiğini ve kişiye özel tedavi metod ve süreçlerinin uygulanması gerektiğini daha önce çok kez tekrarlamıştık.

Bu yüzden, bu kadar kompleks bir rahatsızlığın teşhis ve tedavisini ve en önemlisi genel sağlığınızı uzman olmayan ellere teslim etmeyin.
 

varis tedavisi whatsapp hattı