Varis Tedavisinde En İyi Yöntem

Varis tedavisinde en iyi yöntem hangisidir? Varis tedavisinde günümüzde pek çok tedavi yöntemi uygulanmakta. Bu kadar farklı tedavi yönteminin uygulanıyor olması elbette hastalar açısından kafa karışıklığına neden olup '' acaba hangi yöntem daha iyi '' sorusunu sormamıza neden olmakta. Bu durumda ciddi kafa karışıklıkları ve kararsızlıklar oluşmakta. Özellikle internetteki bilgi kirliliği de işin içine eklendiği zaman iş içinden çıkılmaz hale gelmekte. Unutulmaması gereken en önemli nokta sizin fayda göreceğiniz yöntem en iyi yöntemdir. Tabiki en iyi yöntemi seçerken korkularımız olup riskleri nelerdir sorusu aklımızı karıştırmaktadır. En iyi varis tedavisi, doktor kontrolünde doğru teşhis sonrasında yapılan tedavidir. En iyi varis doktoru da hasta özelinde tedavi yöntemini kullanandır. Bu bağlamda varis tedavisinde en iyi yöntemi aramak yerine en doğru yöntemi doktorunuz tarafından belirlemesini muayene olarak sağlayabilirsiniz.

Varis Tedavisinde En İyi Yöntem

Tedavi yöntemlerini araştırdığınızda her hekim kendi kullandığı varis yöntemi en iyi yöntem olarak ifade etmekte, yada  en popüler ve yeni yöntemler en iyi varis tedavisi yöntem olarak size sunulmakta.

                                 '' Eyvah şimdi ne yapacağız''

Öncelikle beklenti ve isteğinizi belirleyin;

-Önce sağlık mı

-Önceliğiniz sadece kozmetik mi

- Tedavinin konforlu ve risksiz olması mı

 -Günlük hayata hemen dönmek mi

-Ekonomik maliyetimi    vs....

 

Bu şekilde bir sıralama yaparak karar vermeniz sizi mutlu edecektir. Pek çok tedavi yöntemi olması sebebiyle beklenti ve isteğinizi belirlemeniz önemli.. İlk yapılması gereken şey de hekiminizin sizin beklentilerinize  ve damar yapınıza uygun bir tedavi planlaması yapabilmesi için renkli doppler usg yapmasıdır. Damar haritanız çıkarıldıktan sonra da size ve damar yapınıza özel tedaviniz planlanmalıdır. Varis tedavisinde en iyi yöntem hangisidir?

Varis tedavisinde en iyi yöntem hangisidir?

  • Beklentiniz öncelikle sağlığınız ve damarlarınızın korunması ise ; mikro cerrahi önünüzde ki tek seçenektir.
  • Konforlu ve risksiz bir yöntem istiyorsanız ; endovenöz lazer, radyofrekans ablasyon yine mikro cerrahi bir seçenektir.
  • Damarlarımdaki sorun ve şikayetler önemli değil derseniz ; köpük tedavisi  transdermal lazer veya transdermal radyofrekans ablasyon yöntemleri ön plandadır.
  • Günlük hayata hemen döneyim derseniz ; endovenöz lazer, radyofrekans veya  tıbbi yapıştırıcı iyi bir seçenektir.
  •  Birkaç gün dinlenebilirim derseniz ;  mikro cerrahi iyi bir seçenektir .
  • Ekonomik maliyetler önemliyse ; bulunduğunuz ildeki kamu hastaneleri en iyi seçenektir.
  • Biraz daha  bütçem var derseniz ;özel hastaneler  iyi  bir seçenektir.
  • Eğer  bütçe önemli değil derseniz ; özel kliniklerde çok daha konforlu  tedavi olabilirsiniz.

Bazen  birkaç beklenti bir aradadır. Böyle durumlarda birkaç yötem bir arada kullanılmak zorundadır.. Damar haritanız ve beklentileriniz yol  haritasını belirleyecektir.... Tekrar özetlersek ;

  ''Unutulmaması gereken en önemli nokta sizin fayda göreceğiniz yöntem en iyi yöntemdir.''

varis tedavisi whatsapp hattı