Kişiye Özel Varis Tedavisi

Kişiye özel varis tedavisi nasıl yapılır? Varis Tedavisinde yaşadığımız en büyük sorunlardan birisi de, hazır paket tedavi isteyenler ve bunu bir sektöre dönüştürenler. Her hasta özeldir. Hastaya özel varis tedavisi uygulanır.

Kişiye Özel Varis Tedavisi

Hepimiz etrafımızda şu cümleleri çokça duymuşuzdur;

                Bir tanıdık şu kremi sürmüş varisi iyileşmiş!

                Ben lazer tedaviyle kurtuldum sen de onu yaptır!

                Köpük sıkıyorlarmış, 10 dakikada Varis Tedavisi bitiyormuş!

                Bu ve benzeri yüzlerce farklı cümle!

                36 numara ayakkabı giyen biri, 38 numara giyene, “sen de benim ayakkabının aynısını giysene” demesi, bademi çok seven birinin, bademe alerjisi olan birine, badem yesene” demesi, 45 kg olan biri, 65 kg olan birine “yemekte benim abiyeyi giyebilirsin” demesi ne kadar mantıksızsa, her hastaya, her tedaviyi uygulamak ve hastanın da bu beklentide olması anlamsızdır.

                Tıp Dünyasının, slogana dönüşmüş bir lafı vardır, “Hastalık yoktur, hasta vardır”. Hemen hemen bütün hastalıklar, kişilerde temel benzer özellikler gösterse de, kişisel özellik farkları sebebi ile her hasta için özel bir tedavi süreci uygulanır. Konu toplardamar gibi, yaşa, cinsiyete, mesleğe, coğrafyaya, mevsime, genetik faktörlere, damar yapısına, kiloya göre farklılık gösteren kompleks bir yapıysa, kişiye özel tedavi kaçınılmazdır.

                Varisler doğru teşhis (ki bu mutlaka renkli doppler ultrasonografi ile ayakta muayene ile mümkündür) ve kişiye özel doğru tedavi planlaması ile rahatlıkla tedavi edilebilir. Görünen kılcal varisleriniz var ise öncelikle mutlaka Venöz Yetmezlik (varis) hastalığı alanında uzmanlaşan ve bu alanda tecrübeli Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir.

varis tedavisi whatsapp hattı